Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nintendo Wii nadal sprzedaje się świetnie, a już chodzą pierwsze słuchy o następcy. Tak naprawdę jedynym czego brakuje tej konsoli to wyjście obrazu HD i czytnik Blu-Ray. Czyżby Nintendo szykowało nam niespodziankę i dodało te podzespoły do Wii 2??

Nintendo Wii, jedna z najpopularniejszych konsol na świecie (do tej pory sprzedano ponad 74 miliony sztuk!), powoli czeka na następcę, o którym krąży już coraz więcej plotek. Obecnie Wii nie obsługuje gier w rozdzielczości HD, co więcej – nie ma nawet odpowiedniego wyjścia wideo, jednak w nowej wersji ma się to zmienić.

 

Nintendo twierdzi, że na nowego Wii musimy poczekać jeszcze kilka lat, ale która inna firma produkująca konsole tak bardzo lubi zaskakiwać swoich klientów? Według pierwszych przecieków Wii 2 posiadać będzie wyjście HDMI oraz czytnik Blu-Ray, dzięki któremu obejrzymy filmy w rozdzielczości HD, a także zagramy w ładniejsze gry, które – powiedzmy sobie szczerze – w większości przypadków na porządnym telewizorze wyglądają przeciętnie, głównie ze względu na wspomniana rozdzielczość. Ta zdawałoby się niewielka zmiana może wywrócić do góry nogami świat konsol – ostatnie argumenty przeciwników Nintendo Wii upadną.

 

Zadajmy sobie proste pytanie – czy wolelibyśmy kupić odtwarzacz Blu-Ray, czy niewiele droższą konsolę Wii z odtwarzaczem Blu-Ray? Szykuje się kolejne wielkie zwycięstwo Nintendo.

 

Nintendo Wii 2 509x500 Nintendo Wii 2 będzie miało wyjście HD oraz czytnik Blu Ray?

 

Źródło: Slashgear

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.