Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Czasy dużych i ciężkich notebooków minęły chyba bezpowrotnie. Najbliższe lata będą należeć do konstrukcji podobnych do omawianego tutaj Asusa U31, który łączy w sobie moc standardowego notebooka z ekranem 15.6 cala, a przy tym waży zaledwie 1.8kg.

Do końca przyszłego miesiąca w europejskich sklepach powinien pojawić się najnowszy notebook firmy Asus oznaczony symbolem U31. W przeciwieństwie do innych urządzeń z tego segmentu, U31 będzie pierwszym wyposażonym w najnowszą kartę graficzną Nvidia GeForce GT 415M z technologią Optimus, zapewniającą dobre osiągi w grach i długi czas pracy na akumulatorze.

 

Tak jak i inne modele z serii U i matrycy 13.3 cala, najnowszy Asus będzie ważył zaledwie 1.8kg, co zapewni nam dużą mobilność. Dodatkowym atutem jest aluminiowa obudowa zwiększająca dodatkowo wytrzymałość komputera na wstrząsy i zarysowania. Ekran LCD LED z technologią Super Hybrid Engine będzie miał standardową rozdzielczość 1366 x 768 pikseli, co przy takiej przekątnej daje nam i tak wysoką gęstość pikseli wynoszącą 118 dpi. 

 

asusu31jg01 Niewielki Asus U31 już niedługo w Europie

artystyczne zdjęcia eksponują aluminiową obudowę

 

 

W środku Asusa U31 znajdzie się procesor Core i3 lub Core i5, dysk twardy o pojemności 320/500/640GB, do 8GB pamięci DDR3 RAM oraz zintegrowana karta graficzna Intel GMA HD pomagająca oszczędzać energię podczas mniej wymagających zadań. Komputer będzie się komunikował ze światem dzięki portowi Gigabit Ethernet, złączu HDMI, WiFi 802.11 b/g/n, opcjonalnemu modułowi Bluetooth 2.1, kamerze internetowej, czytnikowi kart pamięci, portom USB , oraz wysokiej klasy głośników Antec Lansing.

 

Notebook Asusa będzie ponadto wyposażony w 6 lub 8 komorową baterię oraz preinstalowany system operacyjny Windows 7. Jego cena zaczynać się będzie od 799 euro.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.