Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jeśli jesteś tą z nielicznych osób, które znalazły pod choinką Radeona HD 6950, mamy dla Ciebie wspaniałe wieści – dzięki prostej operacji wymiany BIOSu karty można odblokować pełną moc rdzenia Cayman XT i cieszyć się z posiadania modelu HD 6970, i zaoszczędzenia około 300 złotych.

Po raz kolejny niereformowalne bractwo hakerów i dłubaczy pokazało, na co ich stać. Chłopaki z serwisu techPowerUp! przedstawiły nowy, interesujący BIOS dla karty Radeon HD 6950, który po wgraniu zmienia ją w pełnego Radeona HD 6970, który, jak wiemy, jest sporo droższy.

 

Z tego co wiemy obie te karty były tworzone w oparciu o ten sam rdzeń Cayman, jednak różnice między nimi zostały ustalone programowo, a nie sprzętowo, jak to zwykle się przeprowadza. Dzięki temu można było napisać odpowiedni BIOS i zyskać za darmo „prawie” Radeona HD 6970. Dlaczego prawie? Otóż mocniejszy model posiada lepszą sekcję zasilania i dwie wtyczki 6+8 pin, a słabszy tylko 6+6 pin. To oznacza mniejszą stabilność przy wyższych zegarach karty.

 

Czego jednak się nie robi dla zyskania darmowych 15-20% wydajności i poprawienia sobie samopoczucia. Więcej informacji na stronie źródła.

 

Źródło: TechPowerUp!

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.