Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Ponad 200.000 Niemców złożyło wniosek o nie umieszczanie zdjęcia swojego domu w Mapach Google. Liczba ta jest o wiele wyższa niż w innych krajach – czy naprawdę mają się czego bać??

Według niemieckiego dziennika Der Spiegel „kilkaset tysięcy osób” poprosiło Google o wymazanie swoich domów z Google StreetView. Choć firma ta nie komentuje tej liczby, to dziennik, powołując się na znajomości w ministerstwach i firmie Google, spodziewa się ponad  200.000 próśb o wymazanie z map tej kontrowersyjnej usługi. Liczba ta może jeszcze wzrosnąć, gdyż termin składania wniosków o usunięcie z niemieckiej wersji Google StreetView upływa dopiero 15 października. 

 

Niemcy w porównaniu do 20 innych krajów sfotografowanych przez vany Google’a stawiają największy opór usłudze Google Maps. Nie ma się co temu dziwić – nie dość, że sama usługa jest dość kontrodwersyjna, to jeszcze kilka niedawnych incydentów, takich jak „przypadkowe” zbieranie danych o otwartych sieciach WiFi przez pracowników firmy z Mountain View wywołało falę oburzenia. Zdaniem Briana Rohana z Reutersa „Niemcy nadal pamiętają czasy tajnej policji Niemieckiej Republiki Demokratycznej czy Gestapo”. Nie chcą, by czasy ciągłej inwigilacji powróciły raz jeszcze.

 

Również niemieccy politycy zainteresowali się tym tematem – zorganizowali niedawno spotkanie w Berlinie by porozmawiać na temat ewentualnej regulacji serwisów geolokacyjnych. Postanowili jednak nie ingerować w rynek tego typu usług i pozwolić działać zainteresowanym firmom.

 

A czy Wy usunęlibyście swój dom z Google StreetView?

 

Źródło: readwriteweb

Autor wpisu: pw

Komentarzy: 9 w artykule: ”Niemcy nie chcą być na Google Street View”

 1. pjyeqjgmgl pisze:

  pjyeqjgmgl…

  Wow, lovely website. Thnx …..

 2. Google pisze:

  Google…

  Every when inside a though we choose blogs that we study. Listed beneath would be the most recent web-sites that we choose….

 3. nba pisze:

  nba…

  Exceptionally individual pleasant site. Great details offered on couple of clicks on…

 4. Google pisze:

  Google…

  Here are some of the websites we advise for our visitors….

 5. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  You’re a really practical website; couldn’t make it without ya!…

 6. NBA pisze:

  NBA…

  I enjoy this website – its so usefull and helpfull…

 7. csgo ak47 pisze:

  csgo ak47…

  Fantastic Web page, Continue the good job. Thanks a lot!….

 8. counter strike…

  say thanks to so considerablya lot for your website it aids a whole lot…

 9. csgo weapons pisze:

  csgo weapons…

  Thanks with regard to providing these great info…