Ratuj Głuszca
Steve-przelomowe

W związku z tym, że odszedł od nas wielki wizjoner naszej dekady wydaje mi się, że warto przypomnieć dlaczego tak o nim mówimy. Co takiego naprawdę wielkiego dał nam Steve Jobs?

Zacznijmy od początku. Pierwszy komputer osobisty firmy Apple – Macintosh (1984r.) z interfejsem graficznym, sterowany myszką. Posiadał dużą ilość wbudowanych aplikacji, co czyniło go łatwym i zabawny w użyciu.

Pierwszy iMac (1996r.) stworzony do rozrywki i przeglądania internetu. Mały kompaktowy komputer za rozsądne pieniądze.

Pierwszy odtwarzacz mp3 firmy Apple – iPod (2001r.) wraz ze sklepem internetowym iTunes.

Pierwszy prawdziwie inteligentny „smarthphone” od firmy Apple – iPhone. Główne cechy to AppStore, brak klawiatury, multitouch, muzyka, internet, poczta.

Pierwszy tablet, który odniósł tak wielki sukces (2010r.) – iPad. Perfekcyjnie zaprojektowany, pozwalający pracować znacznie dłużej niż inne obecne na rynku. Posiada multitouch, wbudowany AppStore oraz wiele innych wspaniałych rzeczy. Cała branża natychmiast rzuciła się w pogodni za liderem.

Wszystkie następne urządzenia to już właściwie ulepszenia wszystkie co Apple wymyślił do tej pory. Zobaczymy czy Apple bez Steva u sterów stworzy kolejny prawdziwie rewolucyjny produkt …

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.