Ratuj Głuszca
google tv

Ta informacja nie dotyczy jeszcze polskich konsumentów ale pokazuje ciekawy kierunek. Google właśnie poinformowało swoich klientów usługi Google TV w USA o dostępności aplikacji OnLive Viewer, która pozwala grać w gry uruchamiane w Chmurze.

Dla przypomnienia wspomnę, że OnLine to rewolucyjny system, który pozwala grać w gry, których nie mamy fizycznie zainstalowanych na swoim komputerze. Są one bowiem uruchamiane na potężnych serwerach firmy OnLive, skąd są przesyłane w postaci video do klienta, który może tym interaktywnym strumieniem sterować. W taki sposób jakby grał w lokalnie zainstalowaną grę.

Oczywiście aby wszystko działało sprawnie, musimy mieć dobre łącze oraz znajdować się relatywnie blisko serwera OnLive tak aby czas podróży pakietu – potocznie zwany pingiem – był niski. Co ciekawe jednak samo urządzenie na które wysyłany jest strumień nie musi być specjalnie silne. Do pełnej zabawy wystarczy nawet zwykły tablet typu iPad lub np. Asus Transformer albo Samsung Galaxy Tab.

Wracając jednak do Google TV, doczekaliśmy oto bowiem czasów, w których do grania w najnowsze tytuły nie będziemy potrzebować już najnowszego komputera, który za pół roku traci połowę swojej wartości lub nawet konsoli do gier. Wystarczy tylko relatywnie tanie urządzenie do oglądania telewizji internetowej typu Google TV, na którym zainstalujemy sobie program firmy OnLive za pomocą którego zagramy sobie w dowolną grę. Koniec końców wszystko wyjdzie nas taniej, bo sam dostęp do gier jest dobrze zbalansoway cenowo oraz nie podnosimy częstych kosztów za aktualizowanie naszego komputera. Te pieniądze możemy wydać tym razem na inne przyjemności.

Pozostaje tylko czekać aż Google ze swoim nowatorskim produktem wejdzie również do naszej części Europy. Jak pokazuje historia, proces ten staje się coraz krótszy.

PW

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.