Ratuj Głuszca
battlefield3-symulator

Oto pierwszy na świecie tak zaawansowany symulator gier FPS, który pozwala na niemalże 100% odwzorowanie rzeczywistości. Gracz biorący udział w rozgrywce za pomocą tego symulatora może poruszać się w dowolnym kierunku. Umożliwia to specjalnie zaprojektowana podłoga, która porusza się razem z graczem. Dzięki temu rozwiązaniu, gracz po raz pierwszy nie tylko będzie strzelał, mierząc z repliki wybranej przez siebie broni. Będzie mógł też poruszać się w pełnym zakresie 360 stopni wokół swojej osi. Pozwoli na to specjalnie zaprojektowany ekran, który znajduje się dokoła gracza.

Jakby tego wszystkiego było mało to realizm obrywania strzałów od przeciwników, symulować będzie 12 markerów paintballowych. Będą one strzelały w gracza w miejsce, w które powinien był on dostać. Jest to zatem pierwsze rozwiązanie, które poza wirtualną rzeczywistością dostarczy również ból.

Gra w jaką będzie grał gracz to jedna z najlepszych gier FPS – Battlefield 3, pracująca pod kontrolą konsoli Xbox ze zmodyfikowanym na potrzeby symulatora zestawem Kinect.

Całe przedsięwzięcie zostanie pokazane w programie Gadget Show emitowanym w brytyjskiej telewizji 24 października o godzinie 20-ej na kanale Chanel 5.

Jako, że zapowiada się świetna zabawa, miejmy nadzieję, że ten odcinek szybko pojawi się również w Polsce za sprawą kanału Discovery Science.

Komentarze wyłączone.