Ratuj Głuszca
Microsoft-Surface2

Na początku bieżącego roku Steve Ballmer zaprezentował kolejne wcielenie Surface’a, urządzenie SUR40 wyprodukowane we współpracy z Samsungiem. Teraz w 23 krajach za pośrednictwem Samsunga można kupować SUR40 w przedsprzedaży.

Surface, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 2007 roku, wygląda obecnie jak duży tablet, jednak zasadniczo różni się od znanych nam urządzeń. Przede wszystkim jest skierowany na rynek firm i dużych organizacji.

Wyposażono go w 40-calowy wielodotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920×1080 i kontraście 2000:1. Urządzenie korzysta z dwurdzeniowego procesora Athlon X2 taktowanego zegarem 2,90 GHz, 320 gigabajtów pamięci masowej oraz 4 gigabajtów pamięci operacyjnej. Umieszczono w nim porty Ethernet, HDMI oraz USB 2.0.

Najważniejsze różnice pomiędzy Surface’em a tabletami tkwią jednak w sposobie pracy. Ekran wielodotykowy Surface’a obsługuje jednocześnie ponad 50 punktów styku i potrafi rozpoznać palce, dłonie oraz obiekty, które na nim położymy. Wyposażono go zatem w funkcje skanera. Nie wiadomo, czy obecny model obsługuje zaprezentowaną wcześniej technologię Second Light.

Surface może przyjąć kształt stolika, możliwe jest też powieszenie go na ścianie.

W ubiegłym roku Microsoft zapowiedział, że w ciągu trzech lat grubość Surface’a nie będzie przekraczała grubości tafli szkła.

Cena urządzenia wyniesie około 8400 USD.

Zamówienie na Surface możemy złożyć na stronie Samsunga.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.