Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jak wyglądałby smartfon idealny? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć projektanci z Mozilla Labs, którzy zaprojektowali koncept Seabird. Aby długo nie opowiadać – sami zobaczcie na filmie co wymyślili.

Choć obecne smartfony pod względem szybkości, wielozadaniowości i wszechstronności nierzadko przewyższają komputery sprzed dekady, to nie prezentują niczego naprawdę przełomowego, co kompletnie odmieniłoby nasz elektroniczny świat. Tą szansę wykorzystała grupa projektantów z Mozilla Labs, która dzięki internautom biorącym udział w sondzie „Open Web Concept Phone” stworzyli telefon idealny.

 

Jak widać na filmie poniżej Mozilla Seabird ma dość futurystyczny kształt zwężający się ku dołowi. Specyfikacja na szczęście bazuje na istniejących technologiach – Seabird został wyposażony w ekran o rozdzielczości 960×600 pikseli, 8mpix kamerę, dwa projektory, wbudowaną bezprzewodową słuchawkę Bluetooth, złącze mini USB, gniazdo Jack 3.5mm, oraz system bezprzewodowego ładowania baterii. Całość miałaby działać pod systemem operacyjnym Android.

 

Niestety, Mozilla Seabird nie będzie produkowana i zostaje na razie tylko w strefie marzeń. Kto wie jednak, czy pomysłu nie podchwycą inni producenci – telefon mimo wszystko wydaje się być wykonalny.

 


 

Źródło: TechConnect

Komentarze wyłączone.