Ratuj Głuszca
facebook1

Facebook ocenia, że aż 8,7% spośród 955 milionów założonych w serwisie kont to konta fałszywe. Wśród nich ponad połowę (4,8% całości) stanowią profile należące do osób, które – wbrew regulaminowi serwisu – założyły więcej niż jedno konto. Reszta to konta założone np. dla zwierząt, nieistniejących postaci oraz profile zarejestrowane przez cyberprzestępców, którzy wykorzystują je do działań niezgodnych z prawem. Te ostatnie stanowią około 1,5% wszystkich profili.

Facebook stara się tworzyć statystyki fałszywych kont, gdyż domagają się tego reklamodawcy, którym zależy wyłącznie na prawdziwych użytkownikach. Portal informuje, że większość dochodów czerpie z reklamy, więc ewentualna utrata reklamodawców byłaby dla niego olbrzymim problemem.

Tymczasem firma Limited Press, która wykupiła reklamę na Facebooku twierdzi, że z jej własnych analiz wynika, iż aż 80% kliknięć reklamy pochodziło z kont fałszywych użytkowników.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Miliony fałszywych kont na Facebooku”

  1. Wątpię aby Facebookowi zależało na porządku. Na przykładzie naszego problemu można sobie to uzmysłowić. Tu jest poruszony problem lewego konta http://ssr.org.pl/news.php?readmore=494 , do dnia dzisiejszego podróbka widnieje na Facebooku.