Ratuj Głuszca
dolar

AT&T zapowiedziała, że w ciągu najbliższych trzech lat zainwestuje 14 miliardów dolarów w rozwój sieci przewodowych i bezprzewodowych. W ramach „Project Velocity IP” koncern chce, by do końca 2014 roku 300 milionów obywateli USA miało dostęp do sieci 4G LTE. Firma zwiększy też zagęszczenie stacji przekaźnikowych, co pozwoli na poprawę jakości i efektywności sieci. Prace nad sieciami bezprzewodowymi pochłoną 8 miliardów USD.

Kolejnych 6 miliardów zostanie wydanych na rozbudowę sieci światłowodowych. Przepustowość firmowych usług U-verse i U-verse IPDSLAM, w ramach których na jednej linii dostarczany jest sygnał telewizyjny, internetowy i telefoniczny, zostanie zwiększona – odpowiednio – do 75 i 45 megabitów na sekundę z możliwością jej dalszego rozbudowania w przyszłości. Zwiększona zostanie też, do 33 milionów, liczba osób, które będą mogły skorzystać z tych usług.

Źródło: kopalniewiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 2 w artykule: ”Miliardy w sieci”

  1. michal1200 pisze:

    Osobiście nie widzę potrzeby rozwijania prędkości internetu, bo po co ??? do normalnego użytku wystarczy 6 Mb/s, maxem jest 10

  2. nba 2k16 mt vc…

    Cool web page you’ve going here.|…