Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Microsoft chce swoimi najnowszymi urządzeniami z systemem Windows Phone 7 zawojować rynek przenośnych konsol do gier. Z Xboxem dziewięć lat temu mu się udało – czy najnowsze smartfony giganta z Redmond powtórzą ten sukces??

Nadchodzący wielkimi krokami najnowszy system Microsoftu dla smartfonów – Windows Phone 7 – nie zebrał najprzychylniejszych opinii po tym jak ogłosił, iż system ten zostanie pozbawiony tak elementarnych funkcjonalności jak opcja kopiuj-wklej oraz wielozadaniowość. Gigant z Redmond skwitował to twierdzeniem, że równie ważne jest doświadczenie oraz solidna baza oprogramowania.

 

Wychodzi powoli na jaw, że Microsoft tak naprawdę postawił na gry.  Wczoraj, podczas targów Gamescom 2010 w Kolonii, przedstawione zostały pierwsze szczegóły na temat nowej usługi Xbox Live oraz pierwszych gier na tę platformę.

 

Lista jest długa i zawiera takie pozycje jak Assassins Creed, Bejeweled LIVE, Crackdown 2: Project Sunburst, Earthworm Jim, Fast & Furious 7, Guitar Hero 5, Halo Waypoint, Splinter Cell Conviction, Star Wars: Battle for Hoth, The Oregon Trail, oraz Zombie Attack! Daje nam to 11 dopracowanych tytułów, dzięki którym smartfony z systemem Microsoftu mogą odnieść sukces. Zauważmy, iż do tej pory na system Android nie pojawiło się zbyt wiele dopracowanych gier, i jedyną konkurencją tak naprawdę będzie Apple z jej najnowszym smart fonem iPhone 4.

 

Gry będą trzymane na centralnym serwerze usługi Xbox Live, dzięki czemu nawet po zgubieniu telefonu nie tracimy dostępu do naszych gier, które przed zakupem możemy przetestować ściągając demo. Dzięki usłudze Xbox Live dostaniemy w nasze ręce także tak popularne ostatnio osiągnięcia (Achivements) oraz listy najlepszych wyników pomiędzy graczami.

Niestety, przez ograniczenia nałożone na Microsoft nie będą dostępne gry multiplayer w czasie rzeczywistym (takie jak np. Quake). Microsoft oczywiście nie wyklucza gier multiplayer w ogóle – strategie turowe i tym podobne gry wieloosobowe powinny się pojawić.

 

16160 large WP7 Star Wars Microsoft prezentuje pierwsze gry na Windows Phone 7

Gwiezdne Wojny prezentują się smakowicie

 

16159 large WP7 Guitar Hero Microsoft prezentuje pierwsze gry na Windows Phone 7

 tak samo jak i najnowszy Guitar Hero

 

Microsoft, aby móc podbić rynek gier przenośnych, musi się pospieszyć – takie tuzy rynku jak Nintendo, Sony, czy nawet Apple mają już całkiem ugruntowaną pozycję na rynku. Historia jednak pokazuje, że nadal ma szansę – w 2001 roku, gdy pojawiła się na rynku pierwsza konsola Xbox, nikt nawet nie przypuszczał, że może odnieść tak wielki sukces. Teraz może stać się to samo.

 

Źródło: Daily tech

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.