Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Choć poprzednia ofensywa Microsoftu na rynku tabletów kompletnie się nie udała, Steve Ballmer nie zamierza się poddać. Wytacza ciężkie działa – pokaże najnowsze urządzenia z tej kategorii oraz pierwsze funkcje z nadchodzącego systemu Windows 8, którym firma chce przewrócić świat tabletów do góry nogami.

Tegoroczne targi CES były wyjątkowo nieudane dla Microsoftu – firma nie pokazała praktycznie nic interesującego, a tak zachwalane przez Steve’a Ballmera komputery Slate przeszły bez echa. Serwis New York Times wszedł w posiadanie kilku interesujących informacji o nowościach Microsoftu przewidzianych na targi CES 2011, mających odbyć się już za kilka tygodni.

 

Gigant z Redmond zaprezentuje światu najnowsze tablety powstałe ze współpracy z Samsungiem oraz Dellem, wśród których znajdzie się interesujący Samsung Gloria z 10.1-calowym ekranem oraz wysuwaną klawiaturą. Z innych nowin interesujący jest brak centralnej witryny z aplikacjami dla tabletów. Te będą, podobnie jak dla Google Chrome OS, pisane w HTML 5, dzięki czemu będą kompatybilne także z netbookami Google’a oraz iPadami.

 

Samsung Gloria Microsoft pokaże na targach CES nowe tablety

Samsung Gloria

 

Nowości te są obecnie tworzone w oparciu o system Windows 7, jednak krążą plotki o możliwej prezentacji jego następcy – Windowsa 8 – który będzie o wiele bardziej przyjazny tabletom. Ten „najbardziej ryzykowny projekt” w historii firmy, jak powiedział kiedyś Steve Ballmer, korzystać będzie z nowoczesnego interfejsu dotykowego, nad którym pracują w pocie czoła tysiące pracowników Microsoftu.

 

Miejmy nadzieję, że produkt końcowy będzie mniej kontrowersyjny niż Windows Phone 7, a tablety weń wyposażone w przeciwieństwie do tych z systemem Windows 7 będą przyjemne w obsłudze.

 

Źródła: Engadget, New York Times

 

Komentarze wyłączone.