Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Microsoft, odwieczny wielbiciel architektury x86, właśnie kupił licencję na produkcję procesorów ARM. Czy czekają nas nowe smartfony z procesorem ARM i systemem Windows Phone 7, czy też coś więcej? Nie możemy się doczekać.

 

Jedne z największych firm w tej branży, Microsoft oraz ARM, ogłosili, iż właśnie została zawarta między tymi firmami umowa licencyjna, na mocy której gigant z Redmond będzie miał dostęp do schematów architektury ARM, co oznacza możliwość rozpoczęcia przez tegoż procesorów i odcięcia się dzięki temu od dostaw Intela.

 

Ten interes w głównej mierze przyczyni się do wzmocnienia oferty dla platformy Windows Phone 7, choć możemy także bardzo ostrożnie założyć możliwość wejścia Microsoftu na rynek komputerów typu ARM, czy też wprowadzenie natywnego dla ARMa systemu Windows. Takie posunięcie wydatnie poprawiłoby wyniki finansowe firmy, gdzie tablety oparte na ARMie zaczynają zdobywać większą popularność od tych opartych na platformie Intela.

 

Niestety, Microsoft oraz ARM nie udostępniły większej ilości informacji na temat ich umowy. Musimy zatem poczekać na pierwsze owoce tej współpracy, które mogą być bardzo, bardzo ciekawe.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw
Tagi:

Komentarze wyłączone.