Ratuj Głuszca
windows7 pulpit

Microsoft oznajmił, że w związku ze sporem patentowym, który toczy z Motorolą przed niemieckim sądem, likwiduje swoje centrum dystrybucyjne w Niemczech. Wolelibyśmy pozostawić je w Niemczech, gdzie znajdowało się od wielu lat. Niestety, oceniamy, że w związku z pozwem złożonym przez Motorolę ryzyko prowadzenia biznesu jest zbyt wysokie – oświadczyli przedstawiciele koncernu. Centrum dystrybucyjne, obsługiwane na zlecenie firmy z Redmond przez Arvato, zostanie przeniesione do Holandii.

Motorola oskarżyła Microsoft o naruszenie patentów dotyczących technologii wideo. Wyrok zapadnie 17 kwietnia i może skończyć się nawet wydaniem Microsoftowi zakazu sprzedaży m.in. Windows 7. To uderzyłoby w interesy koncernu w wielu krajach, do których oprogramowanie trafia właśnie z centrum dystrybucyjnego w Niemczech.

Wydaje się, że Niemcy stały się ostatnio terenem walki na patenty pomiędzy światowymi gigantami. Warto przypomnieć, że to właśnie niemiecki sąd zakazał Samsungowi sprzedaży tabletu Galaxy Tab 10.1, gdyż był zbyt podobny do tabletu Apple’a.

Holandia będzie dla Microsoftu bezpieczniejszym krajem, gdyż tamtejsze sądy nie wydają tak chętnie jak niemieckie wyroków zakazujących sprzedaży.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.