Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Nie tylko Google i Apple zbierają informacje o urządzeniach mobilnych z ich systemami operacyjnymi. Okazuje się, że robi to też Microsoft. System Windows Phone 7 wysyła do Microsoftu unikatowy identyfikator urządzenia, informacje o wykrytych sieciach Wi-Fi oraz dane z GPS-a.Nie wiadomo, w jaki sposób Microsoft wykorzystuje te dane. Koncern poinformował jedynie, że żadne informacje nie są przechowywane na samych smartfonach. Nie wiadomo też, jak długo koncern z Redmond przechowuje uzyskane w ten sposób dane.

Obecnie trudno wyrokować, jak na działania Apple’a, Google’a i Microsoftu zareagują politycy. Po odkryciu, że dane takie zbiera Apple okazało się, że organy ścigania wiedziały o tym i wykorzystywały te informacje podczas śledztw.

Senator Al Franken chce, by Apple i Google stawiły się 10 maja przed Senatem, a prokurator generalna stanu Illinois, Lisa Madigan, poprosiła przedstawicieli obu firm o spotkanie. Z kolei w Tampa na Florydzie organizowany jest pozew zbiorowy przeciwko obu koncernom. Najprawdopodobniej takiej same działania zostaną przeprowadzone wobec Microsoftu.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw
Tagi:

Komentarzy: 2 w artykule: ”Microsoft jak Apple i Google”

  1. csgo pisze:

    csgo…

    Wow because this is extremely excellentexcellent job! Congrats and keep it up…

  2. Google pisze:

    Google…

    Every the moment in a when we select blogs that we read. Listed below are the most up-to-date websites that we select….