Ratuj Głuszca
lumia900

Windows Phone potrzebował zaledwie dwóch miesięcy by pokonać na chińskim rynku iPhone’a. Do urządzeń z systemem Microsoftu należy 7% rynku Państwa Środka. To o 1 punkt procentowy więcej niż posiada iPhone. Takie dane podaje sam Microsoft. Jeśli się potwierdzą, będą świadczyły o świetnym starcie platformy Microsoftu w Państwie Środka.

Oczywiście smartfonom z WP pomaga fakt, że są one zwykle tańsze od iPhone’a. Ponadto produkty Apple’a nie współpracują z siecią China Mobile, do której należy 70% rynku. China Mobile korzysta z własnej odmiany standardu TD-SCDMA, która nie jest obsługiwana przez iPhone’a. Na razie nic nie wiadomo o tym, by Apple próbował rozwiązać ten problem.

Dane z Chin to kolejna dobra wiadomość dla Microsoftu. Wcześniej na innym niezwykle ważnym rynku, w USA, smartfon Lumia 900 cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że Nokia nie była w stanie nadążyć z jego produkcją.

Jednak wstępne sukcesy w Chinach i USA to ciągle zbyt mało by z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że Windows Phone ma jakiekolwiek szanse w starciu z Androidem czy iOS-em.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Microsoft chwali się sukcesem w Chinach”

  1. kulturysta69 pisze:

    dlatego zabieram się za robienie aplikacji pod win8 :D ktoś chętny? na http://www.metroone.pl jest mój projekt dołączajcie!