Ratuj Głuszca
nano-helikopterki

Historia maszyn latających jest stosunkowo nie tak stara, ma dopiero trochę ponad 130 lat. Bracia Write zapoczątkowali erę lotnictwa tworząc swój pierwszy samolot (szumnie powiedziane). Był on duży, powolny i mało stabilny. Od tego czasu wiele się zmieniło. Samoloty są szybkie, precyzyjne i różnych rozmiarów. Mimo to w konstruowaniu nano urządzeń latających nadaj wiele nam brakuje. Tym bardziej takich, które posiadają tak zwaną zbiorową inteligencję – tak jak ptaki, które wykonują wspólnie manewry.

Na szczęście w różnych laboratoriach na całym świecie naukowcy prowadzą badania nad właśnie tego typu urządzeniami – nano helikopterkami, które za pomocą centralne sterowania potrafią robić rzeczy, o których do tej pory nam się nie śniło.

Na poniższym filmie inżynierowie z laboratorium GRASP Lab Uniwersytetu Pensylwanii, zaprezentowali swoje osiągnięcia w dziedzinie zdalnie komputerowo sterowanych latających nano dronów. Trzeba przyznać, że już w obecnym stanie prac nad tymi urządzeniami pokazano całkiem ciekawe efekty. Zapraszam do obejrzenia filmiku.

Autor wpisu: pw

Komentarzy: 3 w artykule: ”Mechaniczny balet w powietrzu”

 1. eRystokracja pisze:

  Mamy coraz mniejsze szanse… ;(

 2. nba 2k16 mt for sale…

  You’re a really practical internet site; could not make it without ya!|…

 3. CSGO pisze:

  CSGO…

  Good internet site you’ve in here…