Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Apple od zawsze zawzięcie twierdził, iż nie zamierza stworzyć żadnego netbooka, jednak dlaczego nie miałby stworzyć własnego odpowiednika tych niewielkich komputerów przenośnych? Możliwe że tak powstał nowy, lżejszy i o wiele szybszy od poprzedniego MacBook Air.

MacBook Air jest obecnie najmniejszym i najlżejszym notebookiem w ofercie firmy Apple. Do tej pory specyfikacja tego komputera była rzadko aktualizowana, jednak takiego stanu rzeczy należy upatrywać w braku prawdziwego następcy dla obecnie wykorzystywanych procesorów Core 2 Duo. Na szczęście firma Apple wraz z premierą nowych niskonapięciowych procesorów Intel Core postanowiła odświeżyć MacBooka Air, który podobno posiadać będzie jeszcze mniejszą matrycę niż do tej pory.

 

Dzięki 11.6-calowej matrycy i procesorowi Intel Core (prawdopodobnie modele i3/i5/i7 z serii UM) komputer Apple’a będzie mógł bez trudu wygrać pojedynek z każdym netbookiem jaki jest na rynku. Choć cena będzie zapewne dużo wyższa, to same osiągi, jakość wykonania i oprogramowania może poważnie namieszać na rynku najmniejszych komputerów przenośnych. Jak powiedział przedstawiciel Quanty – tajwańskiego producenta odpowiedzialnego za produkcję najnowszej rewizji MacBooka Air – firma Apple już zamówiła 500.000 urządzeń, które mają na trafić na rynek już na początku przyszłego roku.

 

Guru Apple, Steve Jobs, na razie milczy na temat nowych MacBooków Air. Do tej pory informacje na temat najnowszych produktów tej firmy były ściśle tajne, choć dobrze wiemy o tym, iż plotka jest najlepszą reklamą.  


Źródło:  Gizmodo

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.