Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Tak, pierwsze urządzenia z rewolucyjnym układem Nvidia Tegra 2 będą dostępne już za dwa miesiące. Wtedy to zostanie przekroczona granica między telefonem a komputerem – wydajność nowego smartfona firmy LG wyprzedzi popularne netbooki z procesorem Intel Atom.

Gwiazdka nie będzie idealnym terminem by kupić sobie nowego smartfona. W styczniu i lutym pojawi się tyle nowych, ciekawych modeli, iż lepszym rozwiązaniem będzie kupno pod choinkę kolejnej pary skarpet i odłożenie pieniędzy na prezentowanego tutaj najnowszego smartfona firmy LG, który swoimi możliwościami zawstydzi nawet netbooki.

 

Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu wyjątkowo szybkiego układu Nvidia Tegra 2, który dzięki dwurdzeniowemu procesorowi oraz 8mpix kamerze z wbudowanym fleszem będzie w stanie nagrywać i odtwarzać filmy w rozdzielczości 1080p.

 

W nasze ręce dostaniemy także 4 calowy ekran LCD WVGA, drugą kamerę do wideorozmów (lub Skype’a), złącza micro USB i microSD,, czy też solidny akumulator o pojemności 1500mAh. Niestety, więcej szczegółów dowiemy się dopiero za miesiąc.

 

lgtegra2smartphone01 575x537 LG tworzy smartfona z Androidem i Tegrą 2

 

Przewidywana cena urządzenia nie jest jeszcze znana, tak samo jak dokładka data premiery. Nieoficjalnie mówi się o końcu stycznia.

 

Źródło: Engadget

Autor wpisu: pw
Tagi: , ,

Komentarze wyłączone.