Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

PC Zone, pierwszy brytyjski magazyn piszący o grach komputerowych, kończy swoją działalność. Na początku września, po 17 latach istnienia, pismo zostanie zamknięte.
Właściciel tytułu, wydawnictwo Future Publishing, stwierdził, że decyzję podjęto po przejrzeniu planów strategicznych firmy. Ostatnio nabywców znajduje zaledwie około 11 000 egzemplarzy PC Zone.

Miesięcznik został utworzony przez zespół pisma Zero, które zlikwidowano pod koniec 1992 roku. Wówczas sam pomysł wydawania gazety wyspecjalizowanej w grach komputerowych był nowością. Wielu wątpiło, czy tego typu pismo się przyjmie.

Do rozpowszechnienia się PC Zone z pewnością przyczynił się język, którym było pisane – Zero było pismem satyrycznym – oraz świetny pomysł, na jaki wpadli twórcy miesięcznika. Postanowili oni dołączyć doń płytę CD z grami.

To był strzał w dziesiątkę i PC Zone szybko zdobyło popularność.

Z czasem miesięcznik się zmieniał, jednak pojawienie się szybkich łączy internetowych spowodowało, że na recenzję gry nie trzeba już czekać do ukazania się specjalistycznego miesięcznika. Również wersje demonstracyjne dostarczane na CD straciły swój urok w czasach, gdy można je szybko pobrać z Sieci.

Ostatni numer pisma trafi do kiosków 2 września.

Do upadku PC Zone przyczyniła się też rosnąca popularność konsoli do gier.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.