Ratuj Głuszca
win

Na oficjalnym microsoftowym blogu przez kilka minut widoczny był wpis Chucka Chana, menedżera w zespole pracującym nad systemem Windows. Z wpisu wynika, że Windows 8 Release Preview zadebiutuje jeszcze dzisiaj. To mniej więcej o tydzień wcześniej niż się spodziewano.

Microsoft zapowiadał debiut tej wersji na pierwszy tydzień czerwca. Większość mediów uznała, że Release Preview zostanie udostępniony pomiędzy 4 a 8 czerwca. Najwyraźniej jednak dla Microsoftu pierwszym tygodniem czerwca jest ten tydzień, w którym czerwiec się rozpoczyna.

Data premiery Release Preview (o ile dzisiaj rzeczywiście do niej dojdzie) byłaby zatem zgodna z tym, co pisał Michael Cherry, analityk z Directions on Microsoft. Twierdził on, że Release Preview ukaże się w trzy miesiące po wersji Beta (ta zadebiutowała w ostatnim dniu lutego), trzy miesiące później (zatem w ostatnim dniu sierpnia) pojawi się RTM (release to manufacturing).

Najważniejszą edycją jest RTM, gdyż jej kod trafi do rąk producentów pecetów, którzy będą mogli przeprowadzić odpowiednie testy.

Analitycy uważają, że pełna wersja Windows 8 zadebiutuje w październiku, a ceny poszczególnych wersji systemu będą takie, jak odpowiadające im ceny Windows 7 w dniu premiery tego ostatniego.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Kolejny debiut Windows 8”

  1. qwas pisze:

    testowałem i jest fajny :) i do tego projekty appek na ww.metroone.pl :) poezja!