Ratuj Głuszca
dziura

Znany włoski specjalista ds. bezpieczeństwa, Luigi Auriemma, znalazł 14 nowych dziur w systemach SCADA. Podatne na ataki są produkty Beckhoffa, MeasureSoftu, Rockwella, Carela, Progei, AzeoTecha oraz Cogenta. Oprogramowanie tych firm wykorzystywane jest m.in. w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym.

Auriemma już w marcu bieżącego roku ujawnił 34 dziury zero-day w systemach SCADA. Ekspert krytykowany jest za to, że szybko ujawnia informacje o dziurach. Ja jedynie znajduję je i upubliczniam informacje tak szybko, jak to możliwe. I pamiętajcie – ja znajduję dziury, nie tworzę do nich złośliwego kodu. To developerzy są odpowiedzialni (oczywiście pośrednio), za jego powstawanie – czytamy na witrynie Auriemmy.

W ubiegłym roku o systemach SCADA stało się głośno, dzięki odkryciu atakującego je robaka Stuxnet. Do dzisiaj nie wiadomo, kto jest jego autorem.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Kolejne dziury w systemach SCADA”

  1. Dhruv Garg pisze:

    Ostatnio polskiej bazy lotniczej w Krzesinach cierpiał z tego powodu, jak niektórzy mówili, serwisem informacyjnym. Nie jestem pewien.