Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Kindle Amazona zyskuje coraz większą konkurencję. Do Polski trafił Onyx Boox X60, czytnik korzystający z całego szeregu nowych technologii.
Projektanci Boox X60 szczególny nacisk położyli na to, by korzystanie z cyfrowych książek było jak najbardziej wygodne. Czytelnik może np. w łatwy sposób zmieniać krój i wielkość czcionki, tworzyć zakładki, przybliżać i oddalać grafiki. Możliwe jest również wyszukiwanie słów kluczowych w treści książki, a także… skorzystanie z funkcji Czytaj na Głos, pozwalającej na odsłuchanie wskazanego tekstu.

W urządzeniu zastosowano 6-calowy, w pełni dotykowy ekran (możemy pisać po całej jego powierzchni – jest to przydatne np. podczas robienia notatek) wyświetlający obraz w 8 odcieniach szarości. Dodajmy, że został on wykonany w technologii e-ink, zapewniającej idealny obraz, widoczny nawet w silnym słońcu. Jego zaletą jest również minimalne zużycie energii – bateria zastosowana w Boox X60 wystarczy na kilka tygodni pracy.

Ale ekran to nie wszystko – w specyfikacji znajdziemy również moduł sieci Wi-Fi (umożliwiający bezprzewodowe wysyłanie książek do i z urządzenia), wydajny procesor, wielofunkcyjny czytnik kart pamięci, standardowe wyjście słuchawkowe 3,5 mm, a także przeglądarkę internetową.

Urządzenie potrafi odtwarzać pliki MP3 i obsługuje wszystkie popularne formaty, w których dystrybuowane są cyfrowe książki – na liście obsługiwanych plików znalazły się PDF (w tym zabezpieczone Adobe DRM), DjVu, DOC, TXT, HTML, MOBIPOCKET (bez DRM), PRC, EPUB, CHM, PDB, RTF, FB2, a także JPG, GIF, BMP oraz TIFF.

Boox X60 jest rozprowadzany przez sklepy Vobis. Za urządzenie trzeba zapłacić 1199 złotych, a w tej cenie otrzymamy też etui i 2-gigabajtową kartę SD.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Kindle’owi rośnie konkurencja”

  1. wkisbwk pisze:

    wkisbwk…

    You’re an extremely valuable site; could not make it without ya!…