Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Niedawna obniżka cen dysków twardych pozwoliła firmie Sony zwiększyć pojemność dysków twardych w konsolach PS3. Tańszy model zyska dodatkowe 40GB miejsca, a droższy 70GB – przy niezmienionej cenie.

Pierwsze plotki potwierdziły się: Sony, producent konsoli PlayStation 3, właśnie ogłosił wycofanie z produkcji modeli z dyskami o pojemności 120GB i 250GB i zastąpienie ich nowszymi, o pojemności odpowiednio 160GB oraz 320GB.

 

Co ciekawe, ceny konsol nie ulegną zmianie i będą wynosić tyle samo, co do tej pory. Po prezentacji kontrolera Playstation Move do sprzedaży trafi nowy zestaw nazwany PS3 Champions Move Bundle, składający się z 320GB edycji tej konsoli, kontrolera PlayStation Move, kamery PlayStation Eye, oraz gry Sports Champions. Zestaw ten będzie kosztować 399.99 dolarów w Stanach Zjednoczonych.

 

Decyzja o zwiększeniu pojemności dysków twardych konsol PS3 pozwoliła im wygrać na polu pojemności z jej najbliższym konkurentem, Xboxem 360, który w topowych wersjach Elite i Slim posiada 250GB dysk twardy. Według nieoficjalnych źródeł zmiana montowanych dysków twardych była spowodowana naciskami producentów tych napędów, u których ceny większych, pojemniejszych modeli 160GB oraz 320GB niemal zrównały się z wersjami 120GB i 250GB.

 

Zdementowano natomiast plotki o obniżce ceny konsoli PS3 – taka się nie wydarzy przynajmniej przez kolejne pół roku. Dzięki utrzymaniu obecnych cen Sony być może w końcu, po 4 latach od wprowadzenia na rynek, wyjdzie na zero, albo nawet trochę zarobi na każdej konsoli, którą sprzedaje. Firma zatem będzie chciała jak najdłużej zarabiać i choć trochę odrobić straty finansowe.

 

Modele 160GB oraz 320GB powinny trafić do sklepów przed świętami Bożego Narodzenia.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.