Ratuj Głuszca
internet

Nowozelandzka firma Maxnet powołała do życia nowego dostawcę internetu – FYX – którego głównym zadaniem jest zapewnianie dostępu do usług, których zasięg geograficzny jest ograniczony i nie obejmuje Nowej Zelandii. Przykładami taki usług mogą być Netflix czy Hulu.

W sieci istnieje sporo serwisów, których oferta skierowana jest jedynie do mieszkańców wybranych krajów. FYX chce to zmienić. Oczywiście użytkownik może w większości wypadku samodzielnie spowodować, by jego połączenie zostało uznane przez taki serwis za połączenie nadchodzące z obsługiwanego regionu. Jednak FYX jest prawdopodobnie pierwszą tego typu publiczną usługą, która automatycznie daje możliwość skorzystania np. z Netfliksa.

FYX podkreśla, że nie gwarantuje dostępu do żadnej konkretnej usługi i ostrzega, iż niektóre z nich mogą wymagać dodatkowego potwierdzenia swojej prawdziwej  lokalizacji. „Korzystanie z Global Mode nie zwalnia użytkownika z odpowiedzialności, konieczności przestrzegania regulaminu i nie robi tego za niego“ – czytamy w oświadczeniu firmy.

Za korzystanie z usług FYX trzeba zapłacić miesięcznie 34,95 USD plus 34 centy za każdy gigabajt danych.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Internet bez granic”

  1. CSGO pisze:

    CSGO…

    You’re a really practical website; couldn’t make it without ya!…