Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Chcecie pograć w gry komputerowe na stole? Zobaczyć co można zrobić na obiad w kuchni nie otwierając nawet lodówki? Obejrzeć film na szybie? Wkrótce dzięki najnowszej technologii firmy Intel będzie to możliwe.

 Oto jedna z najciekawszych ostatnio innowacji. Intel zaprezentował technologię zdolna zamienić każdą powierzchnię w ekran dotykowy – nieważne czy będzie to stół, ściana, lodówka czy szyba.

 

Jest to możliwe dzięki specjalnej kamerze podpiętej do komputera. Specjalny algorytm śledzi ruch palców i w czasie rzeczywistym sprawdza kolor, kształt i teksturę obiektów, by je zidentyfikować a potem zinterpretować.

 

Dzięki temu kamera może sprawdzać położenie przedmiotów w jej polu widzenia, i reagować na ich przemieszczenie, ruch, oraz gesty rękami. Użyteczność tej technologii jest niemierzalna – można będzie obsługiwać system, uruchamiać aplikacje, czy grać w gry bezpośrednio na stole, biurku czy ścianie! Nic nie stoi na przeszkodzie by technologia ta nie mogła być używana w kuchni, sypialni czy salonie, umilając nam czas.

 

Niestety najnowsza technologia Intela potrzebuje jeszcze kilku lat by być dopracowana, więc nie spodziewajmy się jej premiery za szybko.

 

Źródło: Softpedia

 

Komentarze wyłączone.