Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jeszcze niedawno wyprodukowanie laptopa za 100 dolarów uważano za praktycznie niemożliwe. Upłynęło trochę czasu i sprytni indyjscy inżynierowie zaprezentowali coś kompletnie niesamowitego – pełnosprawny, dobrze wyposażony tablet, który ma kosztować zaledwie 30 dolarów.

Po długim okresie oczekiwania rząd Indii zaprezentował wyczekiwany najtańszy na świecie komputer przenośny dla studentów. Co ciekawe, pierwotnie zakładano, iż będzie kosztował 10 dolarów, co okazało się niestety nie do spełnienia. Ta wyceniona na 30 dolarów maszyna wcale nie jest zła – posiadać będzie ekran dotykowy, 2GB pamięci RAM, WiFi, port USB, a także system operacyjny Android.

 

To nie wszystko – tablet ma także kamerkę internetową, obsługuje obliczenia w chmurze, Adobe Flash, oraz zdalne zarządzanie innymi urządzeniami. Preinstalowane oprogramowanie składać się będzie z bezpłatnych aplikacji takich jak OpenOffice, SciLab, PDF Reader, czy Media Player.

 

Naprawdę, czy za równowartość 100zł można oczekiwać więcej? Indyjski laptop trafi na tamtejszy rynek już w przyszłym roku.

 

 

 

Źródło: PCLaunches

Komentarze wyłączone.