Ratuj Głuszca
robot

Na Illinois Intitute of Technology (IIT) powstał odporny na rozbicie helikopter, który bardzo sprawnie porusza się też po ziemi. Urządzenie HyTAQ (Hybrid Terrestrial and Aerial Quadrotor) jest dziełem profesora Matthew Spenko i doktoranta Arasha Kalantari.

Urządzenie może latać dzięki czterem wirnikom. Całość zamknięta jest w klatce w kształcie walca. Chroni ona śmigłowiec przed uderzeniami w ziemię oraz, dzięki temu że obraca się napędzana przez silniki śmigłowca, pozwala mu na sprawne poruszanie się po powierzchni gruntu.

W trybie naziemnym urządzenie zużywa znacznie mniej energii niż podczas lotu, co rozwiązuje jeden z najpoważniejszych problemów, z którym borykają się producenci podobnych mechanizmów – stosunkowo krótki czas działania. Wstępne testy wykazały, że prototyp może pracować 6 razy dłużej i przebyć 4-krotnie większą odległość niż analogiczne urządzenia wyposażone jedynie w możliwość podróży w powietrzu. Robot może zatem, w celu zaoszczędzenia energii, poruszać się po ziemi, a gdy napotka przeszkodę – po prostu nad nią przelecieć.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 10 w artykule: ”HyTAQ – nowatorski robot, który lata i jeździ”

 1. damianzo pisze:

  Teraz to zmniejszą i będą wykorzystywać w szpiegostwie, Fajny pomysł jednak na otwartym terenie taki pojazd który ma jeździć więcej energii straci na podnoszeniu siebie co chwile

 2. csgo skins custom…

  Amazing….such a invaluable web page.|…

 3. buy madden nfl coins…

  Good site you have going here…

 4. 銈兗銉囥儶銉冦偗 銈ゃ兂銉嗐儶銈儵銈ゃ儓 銈枫兗銉偘銉┿偆銉?銆怬L 251 604L銆?OL251604L[鏂板搧]…

  お世話になります。とても良い記事ですね。…

 5. NBA2K16 pisze:

  NBA2K16…

  Passion the site– really user friendly and lots to see!…

 6. Google pisze:

  Google…

  Very few internet websites that occur to be in depth beneath, from our point of view are undoubtedly effectively worth checking out….

 7. Google pisze:

  Google…

  Here are some links to web pages that we link to mainly because we think they may be worth visiting….

 8. Google pisze:

  Google…

  We like to honor several other internet websites around the web, even if they aren’t linked to us, by linking to them. Beneath are some webpages worth checking out….

 9. Google pisze:

  Google…

  Here are several of the web-sites we suggest for our visitors….

 10. Google pisze:

  Google…

  Although web sites we backlink to beneath are considerably not related to ours, we feel they may be truly really worth a go via, so possess a look….