Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Czasy tanich i pojemnych dysków SSD coraz bliżej. Zmniejszenie procesu technologicznego z 34nm do 20nm pozwoli na uzyskanie ponad 60% większego uzysku z wafla niż było to możliwe do tej pory. Czy pozwoli to w końcu dyskom SSD rozwinąć skrzydła??

Hynix, jeden z większych producentów pamięci na świecie, właśnie ogłosił rozpoczęcie produkcji pierwszych 64-gigabitowych (8GB) kości pamięci NAND Flash korzystających z 20nm procesu technologicznego. Produkcja tego typu pamięci odbywa się obecnie w fabryce M11 w Cheo Ngyu w Korei Południowej.

Według producenta przeniesienie produkcji w wymiar 20nm pozwoli na zwiększenie uzysku o 60% w stosunku do starej, choć jeszcze nie w pełni wykorzystanej technologii 3xnm, co pozwoli na uzyskanie pierwszych naprawdę konkurencyjnych cenowo dysków SSD dla komputerów stacjonarnych i przenośnych. Urządzenia mobilne, takie jak np. smartfony, tablety czy odtwarzacze mp3 także powinny potanieć, a przynajmniej zyskać większą ilość wbudowanej pamięci.

 

„Hynix zdecydował się na masową produkcję chipów 64Gb korzystających z technologii 20nm by w pełni zaspokoić oczekiwania konsumentów. Dzięki tym kościom pamięci firma będzie w stanie zapewnić klientom szybkie produkty dostosowane do ich potrzeb, do takich urządzeń jak smartfony, tablety czy dyski SSD” powiedział dr S. W. Park, wiceprezydent oraz szef działu technologicznego w firmie Hynix.

 

Pierwsze produkty zbudowane z użyciem najnowszych kości tego producenta powinny pojawić się jeszcze w tym roku.

 

hynix64gb20nmnand02 575x414 Hynix rozpoczyna produkcję 64Gb kości NAND Flash w technologii 20nm

Takie malutkie są te pamięci!

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.