Ratuj Głuszca
kolej

Reporterzy magazynu NextGov, powołując się na dokument wydany przez US Transportation Security Administration (TSA) informują, że hakerzy dwukrotnie zaatakowali infrastrukturę kolejową Pacific Northwest. Do pierwszego ataku doszło 1 grudnia ubiegłego roku na jednej z linii. Przestępcy włamali się do komputerów kontrolujących sygnalizację, co spowodowało 15-minutowe opóźnienia w ruchu pociągów. Drugi atak miał miejsce kolejnego dnia. Wówczas jednak nie udało im się zakłócić ruchu.

Śledczy z TSA zidentyfikowali trzy adresy IP, z których przeprowadzono ataki. Nie zdradzają jednak, na terenie jakiego kraju znajdują się te adresy. Nie wykluczono jednak ataku z zagranicy. O problemie poinformowano przedsiębiorstwa kolejowe w USA i Kanadzie, gdyż atak może być częścią jakichś szerzej zakrojonych działań.

Przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego stwierdzili, że napastnikom prawdopodobnie nie chodziło o atak na linie kolejowe, jednak popełnili jakieś błędy, wskutek czego zakłócili sygnalizację.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw

Komentarzy: 3 w artykule: ”Hakerzy włamali się do systemu kolejowego”

 1. nba 2k16 mt australia…

  Many thanks! This is an awesome online site!….

 2. Google pisze:

  Google…

  Here is a superb Blog You might Find Intriguing that we encourage you to visit….

 3. Google pisze:

  Google…

  Check below, are some totally unrelated web sites to ours, having said that, they’re most trustworthy sources that we use….