Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Po aktualizacji oprogramowania Playstation 3 będzie pierwszą konsolą obsługującą gry z obrazem w 3D, niestety tylko w rozdzielczości 720p. Na więcej nie pozwalają bowiem zbyt słaby procesor RSX oraz niewystarczające złącze HDMI 1.4.

PlayStation 3 będzie pierwszą konsolą, która umożliwiać będzie rozrywkę w lansowanym ostatnio standardzie 3D. Jednak nie wszystko rysuje się w kolorowych barwach – jak się okazało, nie skorzystamy wtedy z najwyższej obsługiwanej rozdzielczości 1080p z powodu niewydolności złącza HDMI 1.4, a także za małej mocy konsoli.

 

Nadchodzące tytuły ze wsparciem dla 3D będą mogły być wyświetlane co najwyżej w rozdzielczości 720p, podczas gdy w standardowym 2D można uzyskać 1080p. Oprócz tego standard HDMI 1.4 przewiduje dla rozdzielczości 1080p w 3D 24 klatki na sekundę, co jest zbyt niską wartością by cieszyć się grami. Nawet jeśli dałoby się zwiększyć liczbę klatek, nie podołałaby temu konsola, a raczej jej układ graficzny RSX firmy Nvidia. Jest on po prostu za słaby, gdyż podczas pracy w 3D musi dla każdej klatki renderować osobno dwa obrazy.

 

Czy jest to wielkim powodem do zmartwień? Sony przekonuje, że tryby 720p oraz 1080p będą nie do odróżnienia podczas gry. I tak zapewne będzie podczas ostrej walki w Tekkena czy Gran Turismo, jednak pewien niesmak pozostaje.

 

Źródło: engadget.com

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.