Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Google pracuje nad oprogramowaniem reklamowym Admob dla… Windows Phone 7. Koncern opublikował właśnie wersję beta Admob WP7 SDK.
Firma Page’a i Brina przejęła w ubiegłym roku przedsiębiorstwo Admob, specjalizujące się w oprogramowaniu reklamowym dla urządzeń przenośnych. Admob jest poważnym graczem na rynku reklamy dla systemów Android oraz iOS. Teraz pojawi się też na telefonach z systemem Microsoftu.

Admob pozwala osobom tworzącym własne aplikacje na zdecydowanie, w którym miejscu programu może pojawić się reklama, określić dozwolone typy reklam i zdecydować, co ma się dziać po kliknięciu na nie.

Decyzja Google’a prawdopodobnie pomoże… Microsoftowi. Część developerów tak czy inaczej będzie tworzyła pełnopłatne wersje programów. Jednak są i tacy, którzy udostępnią swoje dzieła bezpłatnie, a będą zarabiali na wyświetlanych użytkownikowi reklamach. Pojawienie się oprogramowania Admob na WP7 zachęci wielu developerów do zainteresowania się systemem Microsoftu i pomoże koncernowi z Redmond zwiększyć bibliotekę oprogramowania dla Windows Phone. Obecnie znajduje się w niej ponad 10 000 aplikacji.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.