Ratuj Głuszca
czacha

Google wprowadza zmiany w swoich algorytmach wyszukiwania. Ich celem jest utrudnienie dostępu do pirackich treści i lepsze wyszukiwanie legalnych dostawców. Od przyszłego tygodnia w algorytmach Google’a zostaną uwzględnione żądania usunięcia odnośników do nielegalnych materiałów, które przysyłają właściciele legalnych treści. Im więcej tego typu żądań trafi do Google odnośnie danej witryny, tym niżej w wynikach wyszukiwania będzie ona prezentowana.

Taka zmiana powinna pomóc użytkownikom w łatwiejszym dotarciu do legalnych treści wysokiej jakości,niezależnie od tego, czy jest to utwór muzyczny na witrynie NPR, program telewizyjny na Hulu czy strumień audio na Spotify – oświadczyli przedstawiciele Google’a.

Koncern poinformował jednocześnie, że obecnie każdego dnia otrzymuje i przetwarza więcej żądań dotyczących usunięcia linków do nielegalnych materiałów, niż otrzymał ich w całym 2009 roku. W ciągu ostatnich 30 dni takich skarg napłynęło ponad 4,3 miliona. Firma nie ogranicza się tylko do spełniania życzeń właścicieli praw autorskich. Witryna, do której odnośnik jest usuwany, zostaje o tym poinformowana, dzięki czemu, w razie pomyłki, można przywrócić go do wyników wyszukiwania.

Przemysły filmowy i nagraniowy z zadowoleniem powitały nową inicjatywę Google’a.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Google walczy z piractwem”

  1. marceli pisze:

    Moim skromnym zdaniem google zabrnęło ciut za daleko i zapomniało, że istnieje dla użytkowników i to im powinno pozostawiać możliwość wyboru.
    Natomiast jedynym kryterium wpływającym na pozycjonowanie linków powinna być ich popularność. Takie były początkowe założenia.
    Myślę że od dziś google powinno uważnie śledzić swój licznik zapytań.

    PS. proszę czytających o dzielenie się swoimi propozycjami na wiarygodne wyszukiwarki godne polecenia