Ratuj Głuszca
google-voice

Jedna z ciekawszych usług Google w naszych telefonach, Voice Search, w końcu jest dostępna w naszym języku. Dzięki niej możemy wyszukać w Internecie interesujące nas informacje po prostu mówiąc do mikrofonu.

Wczoraj Google Voice Search wzbogaciło się o kilka nowych języków, w tym język polski. Technologia ta dostępna na telefonach z Androidem oraz iPodach Touch i iPhonach, umożliwia wydawanie komend głosowych do wyszukiwarki, co znacznie skraca czas poszukiwania informacji w Internecie.

Do tej pory ta usługa firmy Google była dostępna w kilkunastu najważniejszych językach świata. Warto wspomnieć, że inaugurację wprowadzenia języka polskiego poprowadził Robert Hamilton, szef działu technologii mobilnych, który na tę uroczystość przyjechał do warszawskiego biura Google specjalnie z Londynu.

Czy Voice Search naprawdę działa? Jako że posiadam telefon z systemem Android, pokusiłem się o mały test. Przechodząc do sedna sprawy – usługa zdała egzamin na mocne 4. Wszystkie komendy typu „kawiarnia Gliwice” lub „tania księgarnia” zostały błyskawicznie rozpoznane, problemy sprawiają natomiast nasze trudniejsze wyrazy – takie jak chrząszcz, mgła, dżdżysty.

Uaktualniona aplikacja firmy Google jest już dostępna do pobrania za darmo z Android Market lub App Store.

Źródło: Google

Jeden komentarz :) w artykule: ”Google Voice Search zna już język polski”

  1. Karolina pisze:

    Anioly umieraja w samotnosci