Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Google serwuje nam dzisiaj podwójne uderzenie. Nie tylko dostaniemy nowy flagowy model – Nexus S – ale także aktualizację systemu Android do wersji 2.3, jeszcze bardziej rozszerzającej jego możliwości. Czego możemy spodziewać się po „pierniku”? O tym w artykule.

Firma Google na dzisiaj przygotowała podwójną premierę. Oprócz prezentacji drugiego smartfonu z serii Nexus, wyprodukowanego we współpracy z Samsungiem, trafiła nam się także aktualizacja systemu Android do wersji 2.3 (nazwanej Gingerbread).

 

Gingerbread wprowadzi do system kilka nowości, jednak nie aż tak przełomowych jak wersja 2.2.  Programiści Google’a jeszcze zoptymalizowali system pod kątem szybkości, wprowadzili obsługę VP8 oraz formatu WebM, poprawili interfejs oraz zarządzanie zdarzeniami. Pojawiła się także obsługa technologii NFC (Near Field Communication – stosowanej w kartach zbliżeniowych), przedniej kamery wideo oraz SIP/VoIP. Wielbiciele multimediów także powinni się ucieszyć – dodano wsparcie dla formatów AAC oraz AMR.

 


Będzie to standardowy system dla Nexusa S, którego premiera odbędzie się 20 grudnia w Wielkiej Brytanii. Nowy smartfon mierzyć będzie 63 x 123.9 x 10.88 mm przy wadze 129 gramów, i, podobnie jak Samsung Galaxy S, wyposażony będzie w 4-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli wzmocniony Gorilla Glass. W środku znajdzie się 1GHz procesor Hummingbird, 512MB RAMu, 16GB wewnętrznej pamięci Flash oraz 5mpix kamera wraz z lampą doświetlającą (nie wiadomo czy LED czy xenon).

 

Bogate będą możliwości komunikacyjne urządzenia – pojawi się najnowsze NFC, a także WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1, GPS, telefonia VoIP/SIP, HSUPA, HSPA, HSDPA. Ponadto możemy spodziewać się tradycyjnego już akcelerometru i żyroskopu, oraz pojemnej baterii 1500 mAh.

 

Nexus S 2 Google przedstawia smartfon Nexus S wraz z najnowszym Androidem 2.3

 

Android 2.3 jest już możliwy do pobrania ze strony producenta. W pierwszej kolejności trafi na pierwszy z telefonów Google, model Nexus. Jego następca w sieci T-mobile będzie kosztował przy kupnie z umową 199 dolarów, a bez umowy – 529 dolarów.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.