Ratuj Głuszca
google

Przedstawiciele Google’a wysłali do francuskich ministerstw list, w którym ostrzegają, iż plany dotyczące pobierania opłat od wyszukiwarek mogą skończyć się tym, że Google zrezygnuje z prezentowania wyników wyszukiwania we francuskich mediach.

Nad Sekwaną wydawcy prasy uważają, że sytuacja, w której tylko Google zarabia na przeszukiwaniu ich treści jest nieuczciwa. Domagają się, by koncern dzielił się z nimi zyskami z reklamy, jakie osiąga dzięki temu, że internauci mogą dotrzeć do informacji prasowych. Taki pomysł popiera minister kultury Aurelie Filippetti.

Przedstawiciele Google France sprzeciwiają się wprowadzeniu opłat i argumentują, że w ubiegłym roku dzięki wyszukiwarce internauci trafili 4 miliardy razy na witryny francuskich gazet.

Francuski rząd od pewnego już czasu próbuje pomóc coraz gorzej radzącym sobie mediom. Rozważano wprowadzenie specjalnego podatku od reklamy, jednak zrezygnowano z tego pomysłu, gdyż zaszkodziłby on małym lokalnym firmom.

Kolejny pomysł urzędników może spowodować, że Google zrezygnuje z prezentacji wyników przeszukiwania francuskiej prasy.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 3 w artykule: ”Google ostrzega!”

 1. damianzo pisze:

  Nawet na wyszukiwarki już chcą podatki dać, jestem ciekaw kiedy to do nas przyjdzie i nasi się skapną że można na ym zarobić

 2. Ola pisze:

  Gérard Depardieu już się wyprowadził z Francji więc Google też mogłoby, ale miałoby zbyt wiele do stracenia. Ponadto z francuskojęzycznej wyszukiwarki Google korzystają nie tylko Francuzi. Język francuski jest urzędowym też w innych krajach.

 3. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Simply desired to tell you I’m pleased I came on your web site!….