Ratuj Głuszca
stop

Google poinformował, że obszedł sądowy zakaz importu kilkunastu urządzeń Motoroli. Koncern nie zdradził, w jaki sposób to uczynił.

Zakaz wydała Komisja Handlu Międzynarodowego, która uznała, że urządzenia naruszają jeden z patentów Microsoftu. Przyznany w 2002 roku patent opisuje sposób synchronizacji kalendarza pomiędzy różnymi urządzeniami. Motorola licencjonowała ten patent w latach 2002-2007, później jednak nie odnowiła umowy.

Microsoft wniósł sprawę do sądu po tym, jak Motorola przestała licencjonować naszą własność intelektualną, ale nadal używała naszego wynalazku w swoich produktach – powiedział wiceprezes David Howard.

Nie wiadomo, w jaki sposób Google poradził sobie z problemem. Funkcja synchronizacji jest wykorzystywana przede wszystkim przez użytkowników biznesowych, zatem jej ewentualne usunięcie z Androida – systemu popularnego przede wszystkim wśród osób prywatnych – nie powinno stanowić większego problemu.

Teraz wszystko zależy od tego, czy władze uznają, że zastosowany przez Google’a sposób rzeczywiście spowodował, że urządzenia nie naruszają już patentu Microsoftu.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.