Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jak co roku firma Experian Hitwise przygotowała zestawienie najpopularniejszych stron internetowych w Stanach Zjednoczonych. Tym razem spotkało nas niemałe zaskoczenie – odwieczny lider zestawienia – Google – nie jest już na pierwszym miejscu! Kto go wyprzedził??

Nic nie trwa wiecznie. Najpopularniejsza wyszukiwarka na rynku, Google.com, przestała być najczęściej odwiedzaną stroną w Stanach Zjednoczonych. Na jego miejsce wskoczyła inna, bardzo ważna witryna, której założyciel został tegorocznym człowiekiem roku magazynu „Time”.

Mowa oczywiście o Facebooku i Marku Zuckerbergu. Tą nieoczekiwaną zamianę miejsc opublikowała firma badawcza Experian Hitwise, która jak co roku stworzyła listę  top 10 najpopularniejszych witryn na świecie.

 

W 2010 roku Facebook zaliczył 8.93% wszystkich wejść na strony internetowe w USA. Google niewiele mniej, bo 7.19%. Gdyby brać jednak pod uwagę wszystkie witryny należące do danego koncernu, bez problemu wygrałaby firma z Mountain View – już samo doliczenie wyniku serwisu YouTube – 3.52% – pozwoliłoby Google pozostać na najważniejszych miejscu podium.

 

Nic nie wskazuje na to, by ten trend w kolejnych latach się odwrócił. Facebook oraz Google są obecnie bezkonkurencyjne.  Poniżej pełna lista top 10 najpopularniejszych stron WWW w Stanach Zjednoczonych:

 

tabelka2 Google nie jest już najpopularniejszą witryną w USA. Kto ją przegonił?

 
Źródło: TheNextWeb

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.