Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Dzięki najnowszej aktualizacji Google Earth w wersji 6.x bardziej przypomina grę niż interaktywną mapę. Nie tylko możemy zobaczyć jak wygląda dana okolica dzięki Street View czy budynkom i drzewom w 3D, ale także możemy przejrzeć zdjęcia archiwalne danego miejsca.

Po ponad 9 latach od wydania pierwszej edycji tej aplikacji, zwanej wtedy jeszcze Keyhole Earthviewer, Google Earth doczekał się wersji 6.x, która jest już możliwa do pobrania na komputery z systemami Mac, Windows oraz Linux. Programiści skupili się w niej na wygenerowaniu jak najbardziej realnego widoku naszego globu, dlatego też dodano drzewa 3D, widok Street View oraz poprawiono dostęp do zdjęć historycznych.

 

Od teraz będzie możliwe błyskawiczne przybliżenie widoku z głębin kosmosu wprost przed nasze drzwi – tego nie da nam żaden inny program. Potem możemy iść pozwiedzać okolicę, w czym pomoże nam poprawiony interfejs w Street View. Oprócz tego dodano ponad 80 milionów trójwymiarowych drzew w takich miastach jak Athens, Berlin, Chicago, New York City, San Francisco oraz w Tokyo.

 

Google zadbało też o edukację – będąc w danym miejscu na pasku status wyświetli się lista najstarszych zdjęć dostępnych dla tego miejsca.

 

Chętnych pooglądania czy to największych miast świata, czy swojej okolicy, zapraszam na stronę aplikacji Google Earth 6. Poniżej film przedstawiający część nowych atrakcji.Źródło: TechConnect

Komentarze wyłączone.