Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych na świecie, Google Search, już wkrótce powinna wzbogacić się o nową funkcję pozwalającą na żywo sprawdzać wyniki wyszukiwania.

 

Od niedawna Google testuje prezentowanie wyników wyszukiwania live, bez potrzeby potwierdzania klawiszem Enter czy naciskania lewego przycisku myszki.

 

Po rozpoczęciu pisania okno wyszukiwania automatycznie przenosi się na górę strony, a rezultaty poniżej zmieniają się na bieżąco, w zależności od tego, co już napisaliśmy. Rozwiązanie to jest podobne w działaniu do tych znanych z wyszukiwarek w Firefoxie, Windowsie 7 czy aplikacji Spotlight w Macu.

 

Niestety, testy tej opcji mają charakter zamknięty i dostępne są jedynie dla niewielkiej grupy użytkowników. Wynika to z pewnych eksperymentalnych funkcji, które być może wcale nie pojawią się w końcowej wersji wyszukiwarki, a są nie całkiem optymalne czy stabilne – zbyt duża liczba ludzi korzystająca z takiej opcji mogłaby doprowadzić do przeciążenia serwera.

Co ciekawe wyszukiwanie live może pozwolić firmie Google oraz reklamodawcom zarobić więcej pieniędzy – do tej pory reklamy kontekstowe Google pojawiały się tylko raz, po wyszukaniu przez użytkownika interesującej go treści. Od teraz – jak widać na filmie poniżej – podczas wpisywania szukanej frazy reklamy także będą zmieniać się w locie, i być może przyciągną uwagę większej ilości użytkowników.

 

 

Źródło: mashable

Autor wpisu: pw
Tagi: , ,

Komentarze wyłączone.