Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Jeden z największych systemów poczty elektronicznej został dzisiaj odświeżony. Wygląda na to, że Google mocno odczuwa nieustannie depczącą im po piętach konkurencję, która ulepsza swoje produkty znacznie częściej niż robi to Google.Co ciekawe premiera poprawek odbyła się jednocześnie na całym świecie. Towarzyszyło jej przetłumaczenie na lokalny język opisu nowych funkcjonalności. Z nich natomiast wynika że Google zrobiło następujące rzeczy:

Uprościliśmy interfejs oraz ułatwiliśmy dostęp do kontaktów i listy zadań.

1.Linki poczty, kontaktów i zadań zostały przeniesione do lewego górnego rogu okna Gmaila.

2.Pozycja Utwórz wiadomość jest teraz przyciskiem, a nie linkiem.

3.Dzięki mniejszemu obszarowi nagłówka pierwsza wiadomość w skrzynce odbiorczej jest wyświetlana o około 16 pikseli wyżej na ekranie.

4.Linki zaznaczania (Wszystkie, Żadne, Przeczytane, Nieprzeczytane, Oznaczone gwiazdką), które znajdowały się nad wiadomościami, są teraz opcjami w menu rozwijanym obok przycisku Archiwizuj.

Aktualizacje w kontaktach
Przeprowadziliśmy też gruntowną modernizację kontaktów, dodając szereg funkcji, o które prosili użytkownicy, i sprawiając, że kontakty są łatwiejsze w użytkowaniu.

1.Kontakty działają bardzo podobnie do poczty. Teraz skróty klawiaturowe działają także w kontaktach. Upodobniliśmy również zaznaczanie i grupowanie kontaktów do zaznaczania i oznaczania etykietami wiadomości e-mail.

2.Sortowanie kontaktów według nazwiska. Ta opcja znajduje się w menu Więcej czynności.

3.Oznaczanie numerów telefonicznych i innych pól niestandardowymi etykietami. Możesz na przykład oznaczyć numer telefonu etykietą „Dom wakacyjny”. Pamiętaj, że usługa ActiveSync dla telefonu iPhone i synchronizacja urządzenia Blackberry nie obsługują jeszcze niestandardowych etykiet, więc oznaczone niestandardowymi etykietami numery, wiadomości e-mail, itp. mogą nie pojawić się na telefonie.

4.Cofanie. Teraz podczas wprowadzania zmian w kontaktach możesz cofać ostatnie zmiany.

5.Automatyczne zapisywanie. Nie musisz już przełączać się między trybami „edycji” i „wyświetlania” – wprowadzane edycje są zawsze zapisywane w Gmailu.

6.Struktura pól nazw. Teraz możesz określać składniki nazw (tzn. Tytuł, Imię, Drugie imię, Nazwisko i Sufiks) lub nadal używać pola nazwy jako obszaru o dowolnej postaci, jeśli nie odpowiada Ci taka struktura.

7. Ręczne i zbiorcze scalanie kontaktów. Teraz możesz scalać kontakty, korzystając z menu Więcej czynności. Po prostu zaznacz kontakty, które chcesz scalić, i wybierz opcję Scal kontakty z menu Więcej czynności. Ponadto aby uzyskać listę sugerowanych kontaktów do scalenia, wybierz opcję Znajdź i scal duplikaty.

Z opinii użytkowników wynika, że zmiany są dobrze przyjmowane. Jedyny zauważalny minus to popsute niektóre motywy tematyczne, które można wybrać w gmailu aby zastąpić standardowy wygląd programu.

Źródło: PW

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.