Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Tak szybkiej premiery dawno nie było. Nie minął nawet miesiąc odkąd Nvidia zapowiedziała wprowadzenie na rynek następcy karty GeForce GTX 580, a już znamy dokładną datę wprowadzenia karty na rynek. Czy uda się jej przełamać złą passę Nvidii??

Informacja ta została oficjalnie potwierdzona – premiera najnowszej karty GeForce GTX 580 odbędzie się już za tydzień. Już teraz trafia właśnie do wielu portali internetowych, które zamierzają je solidnie przetestować i sprawdzić, czy faktycznie będzie lepsza od konkurencyjnego Radeona HD 6870.

 

Specyfikacja karty nie różni się bardzo od modelu GTX 480. Będziemy mieli do dyspozycji 512 rdzeni CUDA (tyle samo co w GTX 480), 128 jednostki TMU (dwa razy więcej niż w poprzedniku), rdzeń taktowany z częstotliwością 772MHz oraz 2GB pamięci GDDR5 2200MHz komunikującej się z rdzeniem za pośrednictwem 512-bitowej szyny. Dzięki kilku usprawnieniom poczynionym w jądrze karta ta powinna być nieco bardziej energooszczędna i cichsza od GeForce’a GTX 480.

 

Tak szybka data premiery pozwoli wyprzedzić pod tym względem karty Radeon HD 6950 oraz HD 6970, bazujących na najszybszych odmianach rdzenia Cayman. Możemy być zatem pewni, ze przyszły rok zapowiada się przynajmniej tak samo pasjonująco jak obecny pod względem wydajnych kart.

 

Źródło: Fudzilla

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.