Ratuj Głuszca
firefox_bubbles-wide

Dzisiaj Mozilla udostępni Firefoksa 12 z cichymi poprawkami. To projekt nad którym firma pracowała przez dwa lata. Ciche poprawki to mechanizm dzięki któremu program jest aktualizowany bez informowania o tym fakcie użytkownika. Tego typu sposób aktualizacje stosuje Chrome, której użytkownicy nie są ani pytani o zgodę, ani informowani o zainstalowaniu poprawek.

Firefox 12 będzie pierwszą wersją produktu Mozilli, która ominie mechanizm UAC (User Account Control) w Windows Vista i Windows 7. Instalacja cichych poprawek w Chrome jest możliwa, gdyż przeglądarka ta wgrywa poprawki do folderu użytkownika. Mozilla nie chce stosować takiego rozwiązania, gdyż taki sposób wymagałby od administratorów instalowania przeglądarki osobno dla każdego użytkownika.

Producent Mozilli pominął UAC tworząc osobny mechanizm instalacji. Powtarzanie [przez UAC - red.] pytania o zgodę na instalacją nie ma sensu, ponieważ skoro raz wyraziliśmy taką zgodę, to oznacza, że ufamy Firefoksowi. Zatem po pierwszym wyrażeniu zgody na aktualizację, przyszłe wersje będą instalowane bez ponownego pytania użytkownika – wyjaśnia Mozilla na swoim blogu.

W najnowszym Firefoksie będziemy mieli do czynienia z częściowym mechanizmem cichych poprawek. Jego pełna wersja, wraz z komponentem uruchamiającym i kończącym instalację w tle, ma zostać upubliczniona wraz z Firefoksem 13 (planowanym na 5 czerwca) lub FF 14 (17 lipca).

Firefox będzie trzecią, po Chrome i Internet Explorerze, przeglądarką stosującą ciche poprawki.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarze wyłączone.