Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Google nie próżnuje – ostatnio obserwujemy prawdziwy wysyp nowości na YouTube, takich jak obsługa HTML5, nowe menu filmów, większa liczba rozdzielczości, a także zwiększenie długości klipów o 5 minut. Teraz do tego grona dołączy nowe menu końcowe filmów, które w polskiej wersji nie prezentuje się niestety najlepiej.

Na YouTube dzieje się ostatnio więcej niż zwykle. Niedawno zwiększono długość filmów o 5 minut, wkrótce potem wprowadzono obsługę HTML5. Teraz filmy hostowane w tym serwisie otrzymały nowy, poprawiony ekran końcowy pojawiający się po zakończeniu oglądania filmu, który otrzymał teraz kilka ciekawych dodatkowych opcji.  Do tej pory można w nim było uruchomić od początku oglądany przed chwilą film lub obejrzeć inny, podobny. To już historia – teraz ekran ten będzie posiadał kilka opcji społecznościowych, a także będzie po prostu ładniejszy i wygodniejszy.

 

Największą nowością będzie tak ostatnio popularny przycisk „I like it”, dzięki któremu będziemy mogli dodać film do ulubionych na portalu Facebook, a także przycisk „share”, dzięki któremu możemy dzielić się klipem z innymi. Niestety, w porównaniu do angielskiej wersji YT u nas nowy ekran końcowy wygląda nie najlepiej przez ucięte wyrazy „ponownie” oraz „udostępnij”, o czym możecie się przekonać na zdjęciu na dole.

 

yt Filmy na YouTube otrzymały nowy ekran końcowy

angielska wersja nowego menu…


yt1 Filmy na YouTube otrzymały nowy ekran końcowy

…i polska

 

Obecnie nie każdy film na YouTube posiadają nowy ekran końcowy, jednak z czasem powinien on trafić do wszystkich klipów.

 

Źródło: The Next Web

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.