Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Serwis społecznościowy Facebook ma pół miliarda aktywnych użytkowników – ogłosił w środę jego współzałożyciel i szef Mark Zuckerberg, dziękując jednocześnie wszystkim, którzy pomogli w rozwoju działającego od sześciu lat portalu. Przez ostatnie pół roku do serwisu zapisało się 100 mln osób.

 

Pomimo rekordowej liczby użytkowników Facebook w ostatnim czasie przeżywał kłopoty. Był krytykowany za nieustanne wprowadzanie zmian w ustawieniach dotyczących prywatności, co sprawiało, że ochrona danych była bardzo skomplikowana.

 

W miarę jak Facebook się rozrasta, na znaczeniu traci konkurencja. MySpace, uważany za jeden z pierwszych portali społecznościowych, ma obecnie „tylko” 65 milionów użytkowników. Problemy ma również serwis Bebo, który firma AOL wystawiła na sprzedaż niespełna dwa lata po zakupie – podaje BBC.

 

Jedynym portalem społecznościowym rozrastającym się w podobnym co Facebook tempie jest Twitter, z którego, jak ocenia BBC, korzysta ok. 200 mln osób.

 

Facebook został założony w lutym 2004 roku przez trzech młodych Amerykanów: 19-letniego wówczas Marka Zuckerberga oraz dwóch innych studentów prestiżowego Uniwersytetu Harvarda: Dustina Moscovitza i Chrisa Hughesa. Chcieli stworzyć stronę internetową, która pozwalałby im utrzymywać kontakt ze znajomymi.

 

Obecnie Facebook zatrudnia setki pracowników, a szef serwisu trafił na listę najbogatszych magazynu „Forbes”.

 

Ostatnio Zuckerberg poinformował, że jest przekonany, iż Facebook przekroczy granicę miliarda użytkowników.

 

(PAP)

Autor wpisu: pw

Komentarze wyłączone.