Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Na skutek ostatnich walk z firmą Google Facebook stworzył własna pocztę elektroniczną z domeną @facebook.com. Wraz z tym doszło kilka nowych, interesujących funkcji, pozwalających nam komunikować się z rodziną i przyjaciółmi jeszcze sprawniej niż możliwe było to do tej pory.

 Szumnie zapowiadany Projekt Tytan wreszcie wydał na świat pierwsze owoce. To interesujące rozwiązanie składać się będzie z trzech części – poprawionego systemu wysyłania wiadomości, archiwum rozmów oraz Skrzynki Społecznościowej.

 

Nowe Wiadomości połączą funkcjonalność emaila oraz komunikatora internetowego, dzięki czemu konwersacja za pomocą poczty elektronicznej będzie bardzo przypominać te znane choćby z Gadu Gadu. Przypomnijmy, iż nie jest to żadna nowość – podobny sposób wyświetlania wiadomości możemy znaleźć choćby w usłudze Gmail Google’a. Tak jak i tam rozmowy w Wiadomościach mogą być prowadzone w „prawie” czasie rzeczywistym, jednak z jedną różnicą – wiadomość będzie mogła być wysłana poprzez chat, email, SMS oraz Wiadomości, by mieć pewność, iż dotrze ona jak najszybciej do odbiorcy. Każdy zainteresowany otrzyma adres w domenie @facebook.com.

 

O co chodzi w archiwum rozmów nawet nie trzeba specjalnie wyjaśniać. Będą tam przechowywane wszelkie rozmowy ze znajomymi czy też kompletnymi obcymi.

 

facebooksocialinbox01 Facebook jeszcze bardziej społeczny

 

Ostatnia z pozycji Projektu Tytan, Skrzynka Społecznościowa, pomoże nam w przebiciu się przez multum informacji poprzez posortowanie ich według naszych powiązań ze znajomymi. Wiadomości od naszych przyjaciół i znajomych pójdą do jednego folderu, podczas gdy informacje od różnych grup, gier i innych usług do innego folderu, a niechciane wylądują w koszu.

Poczta elektroniczna Facebooka jest na razie dostępna tylko poprzez zaproszenie. Pełna wersja usługi będzie dostępna za kilka miesięcy. Polskie nazwy poszczególnych elementów pakietu nie są jeszcze ustalone, i mogą się zmienić w wersji finalnej.

 

Źródło: TechConnect

Autor wpisu: pw
Tagi: , ,

Komentarze wyłączone.