Ratuj Głuszca
ui-physics-living-room

Gdy tylko obejrzałem film prezentujący możliwości nowego typu urządzenia zaprojektowanego przez ExoPC wiedziałem, że mamy do czynienia z produktem zarówno nowatorskim jak i użytecznym. ExoPC to połączenie dużego, 42″ monitora dotykowego z komputerem. Niby nic wielkiego, ale dołożone oprogramowanie powoduje, że używanie komputera już nigdy nie będzie takie jak do tej pory. W końcu po latach posiadania „pulpitu” z dokumentami na ekranie, który stał przed nami pionowo zyskujemy prawdziwy pulpit, na którym kładziemy klawiaturę oraz opieramy ręce. Sam pulpit jest dotykowy i wszystko co się na nim znajduje może być przenoszone i otwierane za pomocą naszych dłoni oraz wykonywanych nimi gestów.

Możemy zatem teraz położyć otwartą książkę w PDFie z lewej strony obok klawiatury a komunikator z prawej. Nasz główny monitor na, którym mamy otwarte aplikacje do pracy pozostaje przez to nie zaśmiecony i bardziej czytelny. Rozwiązanie to wydaje się być idealne, jedyne co w chwili obecnej może odstraszać to cena tego urządzenia, ustalona na poziomie 1300 dolarów.

Na szczęście jak z wszystkim co nowe i ten gadżet po roku stanieje do takiego poziomu, że będziemy w stanie na niego sobie pozwolić.

Więcej o ExoPC możecie przeczytać na tej stronie.

PW

Komentarze wyłączone.