Ratuj Głuszca
biblia

Organizacja Gideons International od ponad 100 lat zajmuje się dystrybucją Biblii do 194 krajów świata. Najbardziej znanym aspektem jej działalności jest dostarczanie Pisma Świętego do pokojów hotelowych.

Również i w bieżącym roku Gideons dostarczy dziesiątki milionów kopii Biblii. Jednak goście jednego z hoteli znajdą w nim coś nowego. We wszystkich 148 pokojach Hotel Indigo w brytyjskim Newcastle papierową wersję Pisma zastąpiono jej edycją elektroniczną. Do pokojów dostarczono Kindle Touch z wgraną Biblią. Goście nie muszą jednak ograniczać się do jednego dzieła. Mogą wykorzystać Kindle’a do zakupu dowolnej książki na Amazonie.

Pomysł umieszczenia w hotelu elektronicznej wersji Pisma nie ma nic wspólnego z inicjatywą Gideons. Jej rzecznik prasowy, Ken Sephens, pytany o to przez dziennikarzy stwierdził: „Każdy sposób na dostarczenie ludziom Biblii jest dobry. To fascynująca idea i jestem pewien, że nadejdzie czas, gdy i my zaczniemy dostarczać taką wersję. Jednak obecnie najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest dostarczenie wersji papierowej“.

Wspomniany Hotel Indigo należy do sieci InterContinental. Został wybrany do programu pilotażowego, gdyż ma bogate doświadczenie związane z dostarczaniem swoim gościom literatury. Jego budynek znajduje się w pobliżu siedziby Philosophical Society of Newcastle, jednej z największych niezależnych bibliotek w Wielkiej Brytanii. Jeśli pomysł chwyci, InterContinental umieści Kindle z Biblią również w innych swoich hotelach. Co więcej podczas trwania programu pilotażowego każdy z gości może na koszt hotelu pobrać z Amazona dowolny tekst religijny o wartości nie przekraczającej 8 dolarów.

Jeśli gość kupi inną książkę, obciąży to jego własny rachunek. Musi przy tym pamiętać, że z Kindle’a będzie mógł korzystać tylko podczas pobytu w hotelu. Dodatkowa zawartość urządzenia zostanie skasowana po wymeldowaniu się gościa z pokoju.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Komentarzy: 7 w artykule: ”Elektroniczna Biblia w hotelu”

 1. nba2k16 my team points…

  Many thanks very beneficial. Will share site with my buddies…

 2. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Thanks for delivering these kinds of well put together content…

 3. Google pisze:

  Google…

  Here is a great Blog You might Obtain Interesting that we encourage you to visit….

 4. Google pisze:

  Google…

  That will be the end of this article. Here you will find some web pages that we consider you’ll appreciate, just click the links….

 5. Google pisze:

  Google…

  Here are some of the websites we advise for our visitors….

 6. Google pisze:

  Google…

  Although websites we backlink to beneath are considerably not related to ours, we feel they may be really really worth a go by way of, so have a look….

 7. Google pisze:

  Google…

  Wonderful story, reckoned we could combine a few unrelated information, nevertheless actually worth taking a look, whoa did a single learn about Mid East has got additional problerms at the same time….