Ratuj Głuszca
nokia-kinect

Wszyscy (interesujący się branżą telefonów i gadżetów) jesteśmy przyzwyczajeni do efektownych prezentacji prowadzonych przez firmę Apple. Mało kto tak naprawdę kojarzy firmę Nokia z podobnych okazji. Jest tak pewnie dlatego, że Nokia aż do wczoraj nie miała nic ciekawego do pokazania. Nic co miało by „efekt WoW ” w sobie. Te czasy miejmy nadzieję się właśnie skończyły i Nokia wraca na scenę z kilkoma fajnymi produktami.

Jeden z nich opisywaliśmy wczoraj, jest nim pierwszy i najlepszy jak twierdzi Nokia smartphone działający pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows mobile 7.5 (Mango) – Lumia 800.

Drugim bardzo ciekawym i jak na razie najbardziej innowacyjnym, zaprezentowanym wczoraj na Nokia World 2011 w Londynie jest urządzenie Nokia Kinect. O ile wszystkie urządzenia, które wyszły po premierze iPhona starały się go naśladować o tyle Nokia Kinect tego nie robi.

Jest to pierwszy działający i oddany w ręce dziennikarzy z branży IT produkt, prawie gotowy do produkcji. Jego innowacyjność polega na tym, że można go wyginać we wszystkie strony. Do jego produkcji użyto najnowszych polimerów oraz nanorurek węglowych. Dzięki takim materiałom, telefon jest odporny na upadek, wodę oraz kurz.

Najważniejszą cechą jaką posiada Kinect jest fakt, iż wyginaniem możemy sterować interfejsem. Możemy więc przewijać zdjęcia, powiększać, pomniejszać i przesuwać je tylko za pomocą intuicyjnego wyginania telefonu w danym kierunku. Jest to niewątpliwie ciekawe rozwiązanie, które otworzy nowe możliwości dla różnych grup użytkowników.

Dla lepszego zrozumienia nowego konceptu Nokii zapraszam do poniższych filmów z prezentacji Kinecta przez pracownika firmy.

PW

Komentarze wyłączone.